10 КНИГ З САМОРОЗВИТКУ, ЯКІ ПОТРІБНО ПРОЧИТАТИ!
Нейл Фьоре «Легкий спосіб почати нове життя»
Про що? Ми часто обіцяємо собі привнести щось нове у своє життя — записатися в спортклуб або кинути курити, — але рідко хто дійсно доводить почате до кінця. Прийти до фінішу, вважає американський психолог Нейл Фьоре, нам заважають не тільки звички, а й особливості роботи нашого мозку. Ми любимо відкладати справи, боїмося невідомості — загалом, самі ускладнюємо своє життя. Як позбутися цього «багажу», і вчить книга Фьоре.
Джеймс Шуровьескі «Мудрість натовпу»
Про що? Ми звикли вживати слово «натовп» в негативному сенсі. У автора книги Джеймса Шуровьескі інша думка. Провівши історичні, економічні та психологічні дослідження, американський журналіст прийшов до висновку: коли ми разом, ми приймаємо більш грамотні рішення. Скажімо, якщо ви рухаєтеся в потоці людей, що залишають стадіон після футбольного матчу, то навряд чи заблукаєте: натовп абсолютно точно виведе вас по правильному шляху. У цій книзі з саморозвитку розібрані й інші приклади, які дозволять по-новому поглянути на соціум і навчать отримувати вигоду з багатьох ситуацій.
Тіна Силіг «Зроби себе сам»
Про що? У своїй книзі Тіна Силіг, професор Стенфордського університету, активно ділиться з читачами секретами підприємництва та новими шляхами до успіху. Але її основна думка зовсім не в тому, що кожному необхідно прагнути у великий бізнес. Зробити себе самому, на думку Тіни, значить пробувати нове, розширювати межі мислення і не думати про себе як про людину, яка не може змінюватися. Автор пропонує нам використовувати будь-який шанс проявити себе і уникати рамок, які нам так охоче ставлять суспільство, керівники або члени сім’ї. Тіна згадує студентську звичку ставити запитання «Чи будуть це питати на іспиті?». І радить ніколи не упускати можливості «бути приголомшливим», тобто дозволити собі проявляти здібності в повну силу.
Кейт Ферацці «Ніколи не їжте поодинці»
Про що? Користуватися особистим знайомством (блатом) при просуванні не так давно вважалося майже аморальним, нас вчили, що важливіше те, що ти робиш, а не з ким ти знайомий. Однак про те, що одне іншому не заважає, а швидше допомагає, згадувалося нечасто. Можна бути професіоналом, але так і залишитися непоміченим; красунею і розумницею, про позитивні якості якої знає обмежена кількість чоловіків; хорошою людиною, якій важко спілкуватися і боротися зі своєю самотністю. Зв’язки і знайомства дійсно вирішують дуже багато чого. Як правильно заводити і підтримувати їх, використовуючи нехитрі навички спілкування, докладно розповідає успішний бізнесмен Кейт Ферацці.
Регіна Бретт «Бог ніколи не моргає»
Про що? У цій книзі з саморозвитку американська журналістка Регіна Бретт, що перемогла онкологічний діагноз, зібрала свій життєвий досвід. І узагальнила його в 50 уроках, слідуючи яким ми можемо стати щасливими. Мабуть, головний з них — вміння жити зараз, не відкладаючи нічого для «особливого випадку» або покладаючись на далеке «зроблю це, коли вийду заміж / зміню роботу / переїду, подорослішаю (потрібне підкреслити)». Зрозуміло, що у Регіни були на це всі підстави — хвороба не полишала їй іншого виходу. Але зробити те ж саме можемо і ми, не чекаючи такого ж імпульсу від долі, який був у автора.
Кен Робінсон «Покликання»
Про що? Покликання, вважають психологи, це зустріч здібностей і пристрасті. Тобто коли «справа, яка дуже подобається» і «справа, яка відмінно виходить», збігаються. Пам’ятаєте фразу Конфуція «Вибери собі справу до душі, і тобі ні дня не доведеться працювати»? Як це зробити, у своїй книзі розповідає Кен Робінсон, провідний експерт в області творчого мислення, освіти та інновацій.
Келлі Макгонігал «Сила волі: як розвинути і зміцнити»
Про що? Від нашої сили волі в буквальному сенсі залежить усе: фізичне здоров’я, фінансовий успіх, кар’єра, відносини з оточуючими — якщо, звичайно, ви не плануєте провести життя невибагливої амеби. Ось тільки розвинути силу волі вдається небагатьом: куди частіше ми здаємося на півдорозі. Як досягти наміченої мети, знає автор книжки, професор Стенфордського університету Келлі Макгонігал (не плутати з «британськими вченими»!). Вона узагальнила результати новітніх досліджень у галузі прикладної психології, додала трохи історії, цікавих фактів і тонкого гумору, в результаті чого і з’явилася ця надзвичайно корисна книжка.
Стів Харві «Роби як жінка, думай як чоловік»
Про що? Стів Харві, провідний суперпопулярної в США передачі про стосунки статей, прямо і детально відповідає в цій книзі на питання, які так давно нас мучать: що насправді думають чоловіки про відносини з жінками? Що ви можете, а чого не повинні вимагати від свого чоловіка? Які п’ять питань потрібно задати чоловікові, щоб зрозуміти, наскільки серйозні його наміри?
Алекс Новак "Книга, якої немає"
Книга описує «теорию, которой нет». Усе, про що говорить Алекс Новак, уже є в головах читачів: «Знання в кожному з нас, а не в теорії. Тому її, можна сказати, ніби й не існує».
Головне в теорії – правильно налаштувати Призму – сукупність осмислених та підсвідомих переконань особистості. Вона складається із виховання, характеру людини та способу мислення. Мана – це ресурс людської енергії. Ехо – третя й остання складова – відповідь навколишнього світу на дії людини. На цих 3 китах Алекс Новак сформував рекомендації для роботи над собою.