Блог

Книги, які вражають уже з назви

1. Олівер Сакс - "Чоловік, який прийняв свою дружину за капелюх"

Це глибока та мудра книга, в якій кожен знайде щось своє. Тут і опис складних і рідкісних випадків із практики доктора Сакса, і драматичні перипетії боротьби людини з хворобою, і філософські спроби осягнення людської душі. Яка природа хвороби? Що вона робить із психікою? Чи завжди забирає, чи інколи приносить щось нове і навіть позитивне?

2. Джером Девід Селінджер - "Над прірвою у житі"

Єдиний роман Селінджера, "Над прірвою у житі" став переломною віхою в історії світової літератури. І назва роману, і ім'я його головного героя Холдена Колфілда стали кодовими для багатьох поколінь молодих бунтарів: від бітників і хіппі до сучасних радикальних молодіжних рухів.

3. Джонатан Сафран Фоер - "Моторошно голосно і вкрай близько"

Роман Фоера "Моторошно голосно і вкрай близько" - це зворушлива, глибока, щира і щемлива історія, розказана 9-річним хлопчиком, батько якого загинув в одній із веж-близнюків 11 вересня 2001.

4. Бел Кауфман - "Вгору по сходах, що ведуть вниз"

Бел Кауфман - американська письменниця, чиє ім'я добре відоме читачам в усьому світі. Славу Бел Кауфман приніс роман "Вгору по сходах, що ведуть вниз". Роман про школярів і їх вчителів, дітей і дорослих, про тих, хто йде проти системи. Книга починається словами "Привіт, училка!" і закінчується словами "Привіт, зубрилка!", а між цими двома репліками листи, листи, листи - крики людей, які сподіваються, що їх почують.

5. Мюріель Барбері - "Елегантність їжачка"

Дівчинка-підліток, розумна і освічена не по роках, літня консьєржка, що вивчає філософські праці та слухає Моцарта, багатий японець, що оселився на схилі років у розкішній паризькій квартирі. Що пов'язує цих людей, як змінюється їхнє життя після того, як вони випадково знаходять один одного, - про це читач дізнається, відкривши цей прекрасний, тонкий, захоплюючий роман.

6. Рей Бредбері - "Давайте всі вб'ємо Констанцію"

Кінозірка Констанція Раттіган отримує поштою Книги Мертвих - старий телефонний довідник і записну книжку, прізвища в якій відзначені надгробними хрестиками. Щоб урятувати її і розкрити загадку ланцюжка смертей, що послідували за цим, потрясли Голлівуд спогадів і Голлівуд сучасності, героям роману Бредбері доведеться Констанцію вбити. Причому всім разом.

7.Анджела Нанетта - "Мій дідусь був черешнею"

Старий Оттавіано посадив дерево черешні, яке стало кращим другом його онукові. І так з'явилася на світ історія про незвичайного дідуся, який умів слухати рослини і вірив, що "людина не вмирає, поки черешневі дерева продовжують жити для нього".

Підбірка книг з літнім настроєм

Пітер Мейл «Хороший рік»

«Поїхав до Франції. Приїду через півроку. Напевно» – так закручується сюжет роману. Головний герой, втративши роботу, не в змозі повернути борги, дізнається про неочікуваний спадок і переїжджає з туманного Лондону до сонячного Провансу. А в Провансі – абсолютно нове, чарівне життя, нові знайомства, і, звісно, любов. В той самий час проти героя плетуться інтриги, йде боротьба за спадок та пошук істини, яка, звісно, знаходиться у вині. А рік ще не завершився – він ще може стати вдалим! Позитивна книга – не лише для любителів усього французького, але й просто для гарного настрою.

littleprince_cover_380pixelsАнтуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Так-так, я пропоную ще раз перечитати “Маленького принца”, й відкрити для себе його новий зміст, нові відтінки. Адже читаючи цю книгу в дитинстві, ми сприймали її зовсім по-іншому, як милу казочку про принца, його троянду, про барашка та планети…

Але “Маленький принц” – не просто казка, а філософська, іронічна, трохи сумна повість. В своєму творі автор розмірковує про сутність життя, жадає розуміння, дружби між людьми. Зображаючи гротескні фігури короля, честолюбця, географа, зайнятих нікому не потрібними справами, Екзюпері протиставляє їм позитивні цінності — любов, доброту, людяність, чуйність, втілені в образах мудрого Лиса, льотчика й самого Маленького принца. “Маленький принц”, дитяча казка для дорослих, закликає творити добро, оспівує істинну красу світу й людяність.

image descriptionРей Бредбері «Кульбабове вино» 

«Кульбабове вино» – багато в чому автобіографічний роман. Події відбуваються у 1928 році у вигаданому містечку Грінтаун, штат Іллінойс. В центрі сюжету — четверо хлопчиків: брати Том, Дуглас та їх друзі Джон та Чарлі, які переживають різні пригоди й потрапляють в забавні історії.

За сюжетом дідусь Тома й Дугласа щоліта готує вино із кульбаби. Часто Дуглас розмірковує про те, що це вино має зберігати в собі поточний час, ті події, які відбулися, коли вино було зроблено: «Kульбабове вино. У самих цих словах учувався смак літа. Те вино й було спіймане і закорковане в пляшках літо».
«Кульбабове вино» – добра, цікава, мудра повість, в яку приємно зануритися з головою.  «… Дрібні радості набагато важливіші великих» – пам’ятайте про це, і приємного вам читання!

Костянтин Паустовський «Блискучі хмари»

Якщо душі завгодно пригод і романтики, не вагаючись обирайте «Блискучі хмари». Це захоплюючий авантюрний детектив, що одночасно включає автобіографічні епізоди і враження від поїздок письменника по Чорномор’ю та Кавказу.

«Життя без книг, творчості, блискучих ідей, любові – це вино без запаху, морська вода без солі». Краса природи, терпкість кави, галасливі свята, радісні очі людей, дрібниці й деталі, в яких криється романтика і мудрість, – ось до цього потрібно йти, кликати за собою, доводити, що без цього не можна жити, не можна ось так тягти на собі довгі скрипучі дні. Що б не було – переконує нас автор – потрібно йти до кінця, вплітаючи в кожен свій день життя вигадливий візерунок.

6a00d8341ca30853ef01157152ec3a970c-800wiЕлеанор Портер «Полліанна»

Як часто ми радіємо сонцю? Небу? Чашці чаю? Усвідомленню того, що ми живі та здорові? Ми живемо в божевільному ритмі сучасного життя, переставши цінувати такі прості речі, як можливість дихати на повні груди, можливість ходити — адже сотні людей позбавлені такої можливості …

Втративши батьків, одинадцятирічна Полліанна Уіттіер приїжджає до своєї тітки міс Поллі Харрінгтон. Педантична й сувора леді приймає племінницю виключно з почуття обов’язку. Полліанні вона виділяє кімнату на горищі, без дзеркала, з голими стінами і убогими меблями. Полліанна – повна протилежність тітки Поллі: дуже жива, балакуча і життєрадісна, вона вчить оточуючих «грі в радість». Грати почали вони з батьком давним-давно. «Мені тоді страшенно хотілося ляльку, ось тато і попросив жінку, яка збирала пожертви. А та леді відповіла, що ляльок ніхто не жертвував, тому замість ляльки посилає маленькі милиці ». Тоді батько пояснив Полліанні, що потрібно радіти тому, що милиці їм не потрібні. З тих пір вони завжди грали, знаходячи привід для оптимізму в кожній події. Поступово тітка Поллі прив’язується до дівчинки і сама переймає цю дивну «гру в радість», яка раз і назавжди змінює її життя і життя всіх оточуючих.

Bill_Bryson__Neither_Here_Nor_There_Travels_in_EuropeБілл Брайсон «Подорож Європою»

Я не могла не запропонувати до читання цю книгу. Літо — high htime для подорожей, можливо ця історія надихне вас на захоплюючі мандри:) Подорож. «У загадковому механізмі подорожей є щось, що змушує нас рухатися, ніколи не зупиняючись.»  Подорож – це завжди пошук і повернення: пошук чогось нового – смаків, кольорів, вражень, повернення – до самого себе, справжньому, без прикрас.

Білл Брайсон – і автор, і мандрівник – відтворює в книзі маршрут своєї подорожі по Європі: Хаммерфест, Осло, Париж, Брюссель, Кельн, Амстердам, Копенгаген, Стокгольм, Рим, Мілан, Комо, Софія … – це неповний список міст, які відвідав автор. Кожне місто, кожен куточок – по-своєму унікальний і колоритний, і ця колоритність майстерно підноситься Брайсон у своїй розповіді, щедро здобрюючись іронією, жартами і роздумами на тему.

«Подорож Європою» – не гід-путівник, а захоплююче оповідання про не менш захоплюючій подорожі.

«… Яка дивна річ туризм. Ти летиш в чужу країну, залишаючи вдома комфорт, а потім витрачаєш величезні гроші і час на безплідні спроби отримати ті самі зручності, які не втратив би, залишившись вдома … »

І все ж, незважаючи ні на що, ми подорожуємо! Не стільки заради зручності або комфорту, шопінгу або моди, а швидше ради вражень. Враження від подорожей – їх не купити ні за які гроші. За гроші купиш тільки лише квиток в місце призначення.
«Постає питання, кому могло спасти на думку тягтися 30 годин автобусом з Осло до зимового Хаммерфеста? Це найпівнічніше місто Європи … Таке могло статися тільки зі мною. Справа в тому, що я загорівся думкою побачити північне сяйво … » Ось так все і почалося …

m-qiLoMJZG-7AnDNRpx-GUAІрвін Шоу «Вечір у Візантії»

Герой роману “Вечір у Візантії” – Джесс Крейг, відомий кінопродюсер і сценарист, знаходиться на роздоріжжі, коли драми і розчарування минулого ще не минули, а майбутнє і вабить, і лякає новими потрясіннями.

Як на мене, це один з найкращих романів Ірвіна Шоу. Автор описує життя голівудського сценариста, якого трохи підзабули. Він намагається повернути колишню популярність. Все починається тоді, коли він приїжджає в Канни на кінофестиваль з новим сценарієм. Саме тут вібуватимуться різні події, які змінять життя героя.
Тут є і драма, і кохання. Також за описом життя головного героя проявляється американське життя того часу. Це один з тих романів, які розкривають правду про Голівуд, коли гроші стають важливіші за мистецтво та живих людей. Хоча в романі зображені 70-ті роки, коли читаєш, складається враження, ніби описуються наші дні. Справді змістовний та гарний роман — буде в нагоді тим, хто цінує добрі книги та цікавиться американською кіноіндустрією.

Текст: Наталя Власенко

 

 

20 найкращих книг ХХ століття, перекладених українською

1) Гобіт, Туди і звідти

Дж. Р. Толкієн, 1937

Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій — ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні.

Написаний професором Толкіном для власних дітей, „Гобіт” відразу ж по виході в світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена, водночас є преамбулою до „Володаря Перстнів”.

 

962e604549975fd7129dd45bb9a6655f2) Ловець у житі

Джером Д. Селінджер, 1951

Хто він, Голден Колфілд? Бунтар? Ні. Філософ, який дав світові якесь нове вчення? Ні. Супермен, який урятував людство від страшенної небезпеки? Ні. Він просто 17-річний хлопчина, який утік зі школи. Він бачить світ та суспільство такими, якими вони є насправді. І тому з тих пір, коли вперше був опублікований роман Джерома Д. Селінджера «Ловець у житі», Голден Колфілд є героєм для багатьох поколінь молоді, яка не хоче жити в рамках, що ставлять дорослі…

 

af6d8fe15b934377f00029b1d5a9c5c43) Атлант розправив плечі

Айн Ренд, 1957

«Атлант розправив плечі» – magnus opus Айн Ренд, який авторка писала впродовж 12 років, став її найгучнішим бестселером, одним із найвпливовіших художніх творів світової літератури. Згідно з даними опитування Бібліотеки Конгресу США, це друга після Біблії книга, яка змінила життя американських читачів. Три частини трилогії названі відповідно до основних законів логіки: «Несуперечність», «Або-або, «А є А».

У першій частині авторка знайомить читачів із головною героїнею Даґні Таґґарт, яка керує найбільшою в країні залізницею і прагне впровадити нові технології, щоб зробити свою бізнес-імперію ще сильнішою. У цьому їй допомагає Генк Ріарден – король металургії, а ще нафтовий монополіст Елліс Ваятт, що перетворює Богом забуту землю на промисловий рай. У їхніх руках — наймогутніші корпорації, що від них залежить доля країни. Вони — сучасні атланти. Їхня релігія — економіка, їхня відповідальність — тягар усього світу. Колись вони мріяли змінити життя суспільства, а тепер їм доводиться чути, що вся їхня праця лише помножує несправедливість. Що всім людям потрібні однакові права і можливості. Спершу атланти лише знизували плечима. Але настане той день, коли їм остаточно набридне тримати цей світ на своїх плечах

 

99d9cb965e0304f6ac368849688362824) Гаррі Поттер і філософський камінь

Джоан Роулінг, 1997

Це перша книга про Гаррі Поттера. Відірвавшись від комп’ютерів і телеекранів, сотні мільйонів дітей та дорослих у всьому світі знову читають! Такого успіху не знала жодна художня книга. Казка про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера зачарувала всю планету.

Першу книжку про Гаррі Поттера «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» презентувала в ніч з 13 на 14 квітня 2002 року. То було грандіозне шоу на нічному Хрещатику, на яке зібралося більше тисячі людей з дітьми. Ось цитата з «Книжкового огляду»: — У ніч з 13 на 14 квітня пересічні кияни і гості столиці могли спостерігати справжнє диво: справді, де ще зараз в Україні можна зустріти велику чергу? Та ще й опівночі? І не просто чергу, а чергу за книгою? За україномовною книгою? Таке може бути лише тоді, коли до справи береться Іван Малкович та його видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Українські переклади і обкладинки вважаються одними з найкращих у світовій «Поттеріані». Оригінальні обкладинки українського «Поттера» багато фахівців визнають узагалі найкращими… Переклад 5-го, 6-го та 7-го томів українські читачі мали змогу прочитати чи не найпершими в світі після англомовних «поттероманів».

 

97a5dde73ac687299d7d2d3e56ea93105) Володар мух

Вільям Ґолдинґ, 1954

Вільям Ґолдинґ – англійський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури. Всесвітню славу він здобув як автор роману “Володар Мух” – справжнього шедевра світової літератури. Це роман-притча, роман-символ, роман-антиутопія. Мабуть, найжорстокіша.

Внаслідок авіакатастрофи кілька дітей потрапляють на безлюдний острів, дуже схожий на райський куточок. Безмежний океан, тропічні пальми, кришталеве джерело, таємнича печера… Тут є все, крім дорослих. У маленькій громаді відразу визначаються два лідери. Починається боротьба за владу. І надто скоро діти забувають не тільки про дружбу й порядність, а авіть про людську подобу. Межа, яка відділяє людину від тварини, дуже тонка. І боятися треба не того звіра, що десь зовні. Набагато страшніший той, що всередині в кожного.

 

c27fe19c285cef43e51dcf3a19fac80e6) Маленький принц

Антуан де Сент-Екзюпері, 1943

Маленький принц — це символ людини — мандрівника у Всесвіті, що шукає прихований сенс речей і власного життя. Це не просто казка-притча у традиційному вигляді, а модернізований, пристосований до проблем нашого часу її варіант, що містить безліч деталей, натяків, образів, взятих з реалій XX століття. «Маленький принц» — це «дитяча» книга для дорослих, в якій відкривається справжнє бачення світу.

Видатний французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері був відважним льотчиком. Одного разу на своєму маленькому поштовому літаку він навіть перелетів Атлантичний океан. Це був світовий рекорд. Якось письменник зазнав аварії над Лівійською пустелею. Доки він десять днів ремонтував свій літак, до нього навідувався маленький пустельний лис. Вони заприятелювали. Згодом після тієї пригоди Екзюпері написав свій найгеніальніший твір — казку «Маленький принц». Проілюстрував книжку відомий український книжковий графік Владислав Єрко. У казці також використано деякі малюнки Антуана де Сент-Екзюпері.

 

474cc948ad09ffb6b15a4a1a340b11ea7) Ім’я рози

Умберто Еко, 1980

«Ім’я рози» — перший роман видатного італійського письменника, вченого і філософа Умберто Еко. Опублікований у 1980 році, він відразу ж став супербестселером. Книгу перекладено багатьма мовами, і сьогодні вона вважається класикою світової літератури. «Ім’я рози» — захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події ХІV століття.

 

9b84995af0b2f46a9a49483b559bc7718) У дорозі

Джек Керуак, 1957

Джек Керуак (1922—1969) — культовий американський письменник, поет, есеїст, чільний представник літературного покоління бітників, що сформувалося у 1940-х роках у Нью-Йорку і було назване ним самим “Beat Generation”. За своє недовге життя Керуак написав близько 20 книжок, але саме роман “У дорозі”, створений за три тижні, приніс йому всесвітню славу і став класикою американської літератури. Це була розповідь про долю і біль цілого покоління, побудована як джазова імпровізація. “У дорозі” називають “ліричним романом мандрів”. Його герої — люди дороги, ті самі хіпстери, бітники, які жили духом свободи і насолоди. Їхні цінності — це шлях з одного кінця країни в інший, джаз (модний у той час боп), кохання, а точніше секс, випивка, травка і нічні бесіди-одкровення. Кожне нове покоління знаходило в бітниках щось своє, і головний герой роману, скализуб, бабій і п’яниця Дін Моріарті, і сьогодні мандрує на своєму деренчливому “мустанзі” дорогою, яка ніколи не скінчиться.

 

9db1c83e6019e90c5a2fadf347170dbf9) Пригоди Шерлока Холмса

Артур Конан Дойль, 1887-1927

Пригоди Шерлока Холмса — перша збірка оповідань англійського письменника сера Артура Конан Дойла про славнозвісного детектива. Збірка вийшла у світ у 1892 році; герої оповідань — Шерлок Холмс і його друг доктор Вотсон.

 

25767aeea72822ac319187cf818c636410) Сліпота

Жозе Сарамагу, 1995

«Сліпота» — це історія про те, як в одному безіменному мегаполісі люди раптом всі осліпли, крім однієї жінки, і до чого це призвело. Це алегорія про людське життя — безжально-іронічна, приголом­шливо-страшна і до сліз прониклива. І все ж вона вселяє впевненість, що людина спроможна все подолати, і після прочитання цієї книги, за визнанням численних читачів, хочеться дивитися на світ широко відкритими очима і просто — жити. Тому що нічого важливішого за це й бути не може.

 

1558c0c0c3a3f41250f67bd88ba2c26311) Великий Гетсбі

Френсіс Фіцджеральд, 1925

Френсіс Скотт Кей Фіцджеральд (1896—1940) — видатний американський письменник, представник “втраченого покоління”. “Великий Гетсбі” (1925) є найвідомішим романом Ф.С. Фіцджеральда і типовим твором “епохи джазу”. Автор надзвичайно майстерно передав приховану за карнавальною яскравістю життя психологічну надломленість після­воєнного покоління. Це захоплююча й вишукана казка про Америку 20-х років минулого століття, в якій показано американську мрію, що обернулася трагедією.

 

813bef80de70ffb6071a6c29afd4df3212) Алхімік

Пауло Коельо, 1988 

“Реалізувати свою Персональну Легенду – головний обов’язок людини” – стверджує Пауло Коельйо. І ви зможете досягти будь-чого, якщо тільки по-справжньому цього захочете! Адже тоді сам Усесвіт прийде вам на допомогу… Ця книга навчить вас жити, цінуючи кожен день, радіти життю й не боятися здійснювати мрії!

 

ff210755522a292f516289d14c3f2f4c13) Чарлі і шоколадна фабрика

Роальд Даль, 1964

«Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»… Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика» — одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

 

3be036e5374f4a2ff10c47e84c5f739914) Оповідання, романи, листи, щоденники

Франц Кафка, 1911-1922

Це перше в Україні ґрунтовне зібрання творів Кафки, здійснене трьома знаними майстрами перекладу: Євгеном Поповичем, Олексою Логвиненком, Петром Таращуком. У книзі вибраних творів Франца Кафки — одного з найвидатніших німецькомовних письменників ХХ століття, австрійського чиновника, єврейського страдника і громадянина Чехії — подано оповідання з усіх прижиттєвих та посмертних видань, романи «Процес», «Америка» (уривок), «Замок» (уривок), а також його листи і щоденники.

 

a08efd8e86cefdd1ccf667512885480d15) Таємний сад

Френсіс Бьорнет, 1911

Дівчинку ніхто не любить, та й вона ненавидить увесь світ. Але так трапилось, що їй довелося розкрити таємницю і врятувати життя хлопчику. Її доля геть змінюється, коли вона знаходить стежку, що веде до прекрасного Таємного саду. Завдяки дружбі, розумінню, терпінню й любові до людей і природи відбувається справжнє диво. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

 

e5dfef7f4df9e4efdb9e32acaf158c7a16) Бойня номер п’ять

Курт Воннегут, 1969

За своїм жанром «Бойня номер п’ять» (1969) американського письменника Курта Воннеґута (1922-2007) є органічним сплавом історії, психології, соціології, сатири, наукової фантастики та елементів автобіографії. Нервовим центром роману є нищівне бомбардування Дрездена англо-американською авіацією навесні 1945 року. Але як і в будь-якому шедеврі, зміст «Бойні номер п’ять» не обмежується описом цієї події. Використання кількох перспектив, повна відсутність статики та дидактичності, стрімкі переходи з трагічного в комічне дозволяють Курту Воннеґуту не лише розповісти про цей епізод часів Другої світової війни, але й порушити багато базових питань людського буття. «Бойня номер п’ять» справедливо вважається вершиною творчості Курта Воннеґута й одним із найвищих здобутків американської і світової літератури минулого століття.

 

a7da845c744ab967db92db645d15517417) 451 градус за Фаренгейтом

Рей Бредбері, 1953

Повний контроль суспільства урядом. Читання книг – кримінальний злочин, який безпощадно карається державою. Пожежники, покликані розпалювати вогонь. 451 за Фаренгейтом – температура, за якої горить папір – температура суспільного настрою та сердець мешканців антиінтелектуального світу. Саме таким постає життя людей майбутнього на сторінках роману Рея Бредбері. Думати, до речі, заборонено також. І, схоже, уряд країни досяг би своєї мети, змусивши націю відмовитися від усіх знань і почуттів, якби не пожежник, внутрішня свобода якого сягнула вище термометра за Фаренгейтом.

 

d9c09055fadaed3aca9c520e5317ad8518) На західному фронті без змін. Повернення. Три товариші

Еріх Марія Ремарк, 1929

Школярів, рибалок, фермерів вирвали зі звичного життя і кинули у криваву бійню. Тисячі з них навіки залишаться на полях війни, тисячі тих, хто виживуть, позаздрять загиблим. Пауль пішов на фронт. Минуло кілька тижнів – і з його класу живими залишилося вісім хлопців. А війні не видно кінця… («На Західному фронті без змін»).  Забути жахи війни. Про це мріють троє друзів-фронтовиків. Чи зможе кохання врятувати від болю і зневіри? («Три товариші»).  Також до видання увійшов роман «Повернення».

 

c06cae8384ba87f883fdc6f10674f06619) Квіти для Елджернона

Деніел Кіз, 1959

Чарлі Гордон — розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим. Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того? Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим! Мабуть, один з найлюдяніших творів у світової літературі.

Деніел Кіз (9 серпня 1927 Нью-Йорк — 15 червень 2014 року, Бока-Ратон) — американський письменник і філолог. Народився в Брукліні, в родині єврейських емігрантів з Російської імперії Вільяма Кіза і Бетті Аліцкі. Родина його матері перебралася з України в Монреаль наприкінці 19 століття. Батько тримав магазин вживаних речей, мати працювала косметологом.

Цікаві факти:

Деніел Кіз — єдиний автор, який зумів отримати дві найпрестижніші в англомовній науковій фантастиці нагороди за два твори з однією назвою. У 1960 році премією «Х’юго» було відзначено розповідь «Квіти для Елджернона», а у 1966-му премію «Неб’юла» отримав однойменний роман, написаний на її основі.

У 1968 році режисер Ральф Нелсон зняв за романом «Квіти для Елджернона» досить успішний фільм «Чарлі».

 

9daaadc6baf4354133842c33ce90ee8f20) Хроніки Нарнії. Небіж чаклуна

Клайв Льюіс, 1955

Відчинивши одного разу дверцята до кімнати дядька Ендру, який виявився, ні більш ні менш, справжнім чаклуном, Дігорі та Поллі опинилися в іншому загадковому світі, де стали свідками виникнення чарівної країни Нарнії. Але що станеться, коли недосвідчені юні мандрівники випадково зламають чари, накладені на Білу Відьму, та приведуть в цей новонароджений світ зло? Це дуже важлива історія. Вона пояснить читачам, з чого все почалося і як пов’язалися між нашим світом та світом Нарнії всі теперішні та майбутні події.

10 КНИГ З САМОРОЗВИТКУ, ЯКІ ПОТРІБНО ПРОЧИТАТИ!

◾ Нейл Фьоре «Легкий спосіб почати нове життя»
Про що? Ми часто обіцяємо собі привнести щось нове у своє життя — записатися в спортклуб або кинути курити, — але рідко хто дійсно доводить почате до кінця. Прийти до фінішу, вважає американський психолог Нейл Фьоре, нам заважають не тільки звички, а й особливості роботи нашого мозку. Ми любимо відкладати справи, боїмося невідомості — загалом, самі ускладнюємо своє життя. Як позбутися цього «багажу», і вчить книга Фьоре.

◾ Джеймс Шуровьескі «Мудрість натовпу»
Про що? Ми звикли вживати слово «натовп» в негативному сенсі. У автора книги Джеймса Шуровьескі інша думка. Провівши історичні, економічні та психологічні дослідження, американський журналіст прийшов до висновку: коли ми разом, ми приймаємо більш грамотні рішення. Скажімо, якщо ви рухаєтеся в потоці людей, що залишають стадіон після футбольного матчу, то навряд чи заблукаєте: натовп абсолютно точно виведе вас по правильному шляху. У цій книзі з саморозвитку розібрані й інші приклади, які дозволять по-новому поглянути на соціум і навчать отримувати вигоду з багатьох ситуацій.

◾ Тіна Силіг «Зроби себе сам»
Про що? У своїй книзі Тіна Силіг, професор Стенфордського університету, активно ділиться з читачами секретами підприємництва та новими шляхами до успіху. Але її основна думка зовсім не в тому, що кожному необхідно прагнути у великий бізнес. Зробити себе самому, на думку Тіни, значить пробувати нове, розширювати межі мислення і не думати про себе як про людину, яка не може змінюватися. Автор пропонує нам використовувати будь-який шанс проявити себе і уникати рамок, які нам так охоче ставлять суспільство, керівники або члени сім’ї. Тіна згадує студентську звичку ставити запитання «Чи будуть це питати на іспиті?». І радить ніколи не упускати можливості «бути приголомшливим», тобто дозволити собі проявляти здібності в повну силу.

◾ Кейт Ферацці «Ніколи не їжте поодинці»
Про що? Користуватися особистим знайомством (блатом) при просуванні не так давно вважалося майже аморальним, нас вчили, що важливіше те, що ти робиш, а не з ким ти знайомий. Однак про те, що одне іншому не заважає, а швидше допомагає, згадувалося нечасто. Можна бути професіоналом, але так і залишитися непоміченим; красунею і розумницею, про позитивні якості якої знає обмежена кількість чоловіків; хорошою людиною, якій важко спілкуватися і боротися зі своєю самотністю. Зв’язки і знайомства дійсно вирішують дуже багато чого. Як правильно заводити і підтримувати їх, використовуючи нехитрі навички спілкування, докладно розповідає успішний бізнесмен Кейт Ферацці.

 

 

 

◾ Регіна Бретт «Бог ніколи не моргає»
Про що? У цій книзі з саморозвитку американська журналістка Регіна Бретт, що перемогла онкологічний діагноз, зібрала свій життєвий досвід. І узагальнила його в 50 уроках, слідуючи яким ми можемо стати щасливими. Мабуть, головний з них — вміння жити зараз, не відкладаючи нічого для «особливого випадку» або покладаючись на далеке «зроблю це, коли вийду заміж / зміню роботу / переїду, подорослішаю (потрібне підкреслити)». Зрозуміло, що у Регіни були на це всі підстави — хвороба не полишала їй іншого виходу. Але зробити те ж саме можемо і ми, не чекаючи такого ж імпульсу від долі, який був у автора.

◾ Кен Робінсон «Покликання»
Про що? Покликання, вважають психологи, це зустріч здібностей і пристрасті. Тобто коли «справа, яка дуже подобається» і «справа, яка відмінно виходить», збігаються. Пам’ятаєте фразу Конфуція «Вибери собі справу до душі, і тобі ні дня не доведеться працювати»? Як це зробити, у своїй книзі розповідає Кен Робінсон, провідний експерт в області творчого мислення, освіти та інновацій.

◾ Келлі Макгонігал «Сила волі: як розвинути і зміцнити»
Про що? Від нашої сили волі в буквальному сенсі залежить усе: фізичне здоров’я, фінансовий успіх, кар’єра, відносини з оточуючими — якщо, звичайно, ви не плануєте провести життя невибагливої амеби. Ось тільки розвинути силу волі вдається небагатьом: куди частіше ми здаємося на півдорозі. Як досягти наміченої мети, знає автор книжки, професор Стенфордського університету Келлі Макгонігал (не плутати з «британськими вченими»!). Вона узагальнила результати новітніх досліджень у галузі прикладної психології, додала трохи історії, цікавих фактів і тонкого гумору, в результаті чого і з’явилася ця надзвичайно корисна книжка.

◾ Стів Харві «Роби як жінка, думай як чоловік»
Про що? Стів Харві, провідний суперпопулярної в США передачі про стосунки статей, прямо і детально відповідає в цій книзі на питання, які так давно нас мучать: що насправді думають чоловіки про відносини з жінками? Що ви можете, а чого не повинні вимагати від свого чоловіка? Які п’ять питань потрібно задати чоловікові, щоб зрозуміти, наскільки серйозні його наміри?

◾ Алекс Новак "Книга, якої немає"

Книга описує «теорию, которой нет». Усе, про що говорить Алекс Новак, уже є в головах читачів: «Знання в кожному з нас, а не в теорії. Тому її, можна сказати, ніби й не існує».

Головне в теорії – правильно налаштувати Призму – сукупність осмислених та підсвідомих переконань особистості. Вона складається із виховання, характеру людини та способу мислення. Мана – це ресурс людської енергії. Ехо – третя й остання складова – відповідь навколишнього світу на дії людини. На цих 3 китах Алекс Новак сформував рекомендації для роботи над собою.